PVC, vinyl, linoleum

novapodlaha.cz > PVC, vinyl, linoleum > Vinylové dílce lepené

Vinylové dílce lepené

pvc_dilce_lepene2

Elegantní řešení moderního interiéru

Vinylová podlaha je umělý materiál, obecněji známá jako PVC – polyvinylchlorid. Jedná se o heterogenní podlahovou krytinu skládající se z několika vrstev, kde každá vrstva má specifické určení a spojením těchto vrstev vzniká nová vinylová podlaha s naprosto unikátními a moderními vlastnostmi.

Vinylová podlaha se vyrábí v dílcích, které se lepí samostatně vedle sebe a tím vznikne souvislá plocha a oproti klasickým PVC materiálům v pásech ( rolích ) vypadá více přirozeně.

pvc_dilce_lepene3

Kolekce dekorů je v případě umělé vinylové podlahy prakticky neomezená. Nejrozšířenějším dekorem je napodobenina klasické dřevěné podlahy, kterou doplňují kolekce kamene, oblázků a podobně.

Vinylová podlaha v dílcích je tím pádem velmi kreativním materiálem, umožňující kombinovat různé dekory a provedení dílců v jedné ploše bez nároků na složitější technologie u tradičních a přírodních materiálů.

pvc_dilce_lepene4
FAQ

Často kladené otázky
o PVC, vinylu a linoleu

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Ano. Ale je vhodné nahlédnout do technického listu konkrétní podlahové krytiny, tam se dozvíte jaké zatížení je bezpečné. Obecně platí, že jakýkoli nábytek a objekty, které stojí na podlaze je vhodné chránit odpovídající podložkou proti poškrábání a otlakům.

Pokud očekáváte především delší životnost, je lepší se poohlédnout po vinylové podlaze a nebo po homogenní PVC krytině v rolích. Pokud Vás osloví PVC heterogenní podlahová krytina a nebudete trvat na nějaké té životnosti a chtít příliš investovat, je to volba právě pro Vás.

Rozdíl je v mechanických a někdy i chemických vlastnostech samotné podlahové krytiny. U heterogenních krytin je u bytových kolekcí slabší nášlapná vrstva a u zátěžových kolekcí je nášlapná vrstva silnější, a právě tato vrstva zajišťuje odolnost podlahové krytiny.