Montáž a údržba

novapodlaha.cz > Montáž a údržba > Údržba podlahových krytin

Údržba podlahových krytin

V rámci záručního a pozáručního servisu pro naše zákazníky, poskytujeme poradenství a údržbu podlahových krytin za zvýhodněných podmínek.

Každou podlahovou krytinu je nutné pravidelně a správně udržovat. Záleží na druhu a typu podlahové krytiny, každá má svá specifika a liší se náročností a četností doporučené údržby. Naši zákazníci jsou vždy poučeni o údržbě a vhodných úklidových prostředcích vhodných pro jejich novou podlahu a obdrží návod na údržbu podlahové krytiny.

Jak pečovat o podlahovou krytinu

Mezi podlahové krytiny nejméně náročné na údržbu patří umělé povlakové PVC krytiny v pásech. Tyto jsou dnes většinou opatřeny ochrannou polyuretanovou vrstvou již z výroby. Proto pro běžnou údržbu postačí běžný čistící prostředek používaný v domácnostech.

O něco málo náročnější je údržba podlahových krytin z dílců, a to především u podlahových krytin které jsou tvořeny nosnou vrstvou z MDF materiálů. I v případě, že horní vrstvu tvoří umělé materiály na bázi PVC a vinylu, je třeba vzít v úvahu, že spoje těchto dílců nejsou vodotěsné a je nutné přizpůsobit těmto skutečnostem i následnou údržbu a úklid.

Pokud chcete, aby Vám podlahová krytina z přírodních materiálů dlouho sloužila a byla stále pěkná, nevyhnete se použití speciálních čistících prostředků a postupů, které jsou určeny pro každý druh povrchové úpravy a materiálu individuálně. Pokud ovšem dodržíte doporučení a koncentraci čistících prostředků není to nic složitého a zvládne to každý.
Jak na to

Pěkná a trvanlivá podlaha

  • Výběr

    Při výběru podlahové krytiny je třeba vzít v úvahu, do jakého prostoru bude umístěna, jaké budou požadavky na její zatížení běžným provozem a tím také její životnost. Jaké nároky na další údržbu bude uživatel ochoten akceptovat a skutečně je bude provádět
  • Podklad

    Podklad pod podlahovou krytinou a technologie montáže podlahové krytiny velmi výrazně ovlivňují nejen životnost ale i vzhled nové podlahy. Obecně, musí být rovný, suchý a bez trhlin. Nelze v žádném případě počítat s tím, že použitím určité podlahové krytiny dojde k odstranění nedostatků podkladu pod podlahovou krytinou.
  • Údržba

    Vždy si vyžádejte k nové podlahové krytině návod na údržbu a ve vlastním zájmu jej dodržujte. Žádná podlahová krytina není nezničitelná, jde pouze o to, jaké vytvoříte podmínky, aby Vám nová podlaha dlouho a spolehlivě sloužila a stále dobře vypadala.
FAQ

Často kladené otázky
o montáži a údržbě podlah

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Pokládka cca 25m² plovoucí vinylové podlahy zabere od 2 do 7 dnů. 2 dny - bez úprav podkladu, 7 dnů - s úpravou a vyrovnáním podkladu a všech nezbytných technologických přestávek jako například schnutí nivelační hmoty.

Opatřit židli kolečky vhodnými na podlahu po které bude jezdit nebo si pořídit speciální podložku pod kolečkovou židli.

Jakým způsobem se starat o podlahu a jak zaručit aby vydržela co nejdéle - vždy určuje výrobce dané podlahové krytiny.