Plovoucí podlahy

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Plovoucí podlahy > Plovoucí podlahy laminátové

Plovoucí podlahy laminátové

Praktická imitace tradičních materiálů

Laminátové plovoucí podlahy jsou v dnešní době velmi oblíbeným a masivně rozšířeným podlahovým materiálem. Konstrukce laminátové podlahy je tvořena podkladní vrstvou, která je nejčastěji vyrobena z dřevovláknité HDF desky ve které jsou vyfrézovány zámky, kterými se podlaha spojuje, na této desce je nalepen dekorační papír, který imituje požadovaný dekor a je opatřený povlakem z melaminové pryskyřice, která zároveň tvoří nášlapnou vrstvu podlahy. Tento materiál díky této výrobní technologii, kdy je dekor podlahy tvořen pouhou „náhradní fotografií“ dokáže prakticky imitovat jakýkoli materiál používaný pro zhotovování podlah a jeho možnosti jsou v tomto směru naprosto neomezené.

Výhody a nevýhody plovoucí laminátové podlahy

  • Nízká pořizovací cena oproti materiálům které imituje svým vzhledem
  • Prakticky neomezený výběr dekorů a imitací různých podlahovin
  • Rychlá a jednoduchá montáž bez nutných technologických přestávek a adaptačních dnů, podlahu je možné běžně užívat ihned po položení
  • Citlivost na jakoukoli vlhkost
  • Jakékoli poškození podlahy je prakticky neopravitelné
  • Plovoucí podlaha není nosnou vrstvou
FAQ

Často kladené otázky
o plovoucích podlahách

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Jakákoliv podlaha tvořená jednotlivými dílci, které jsou navzájem spojeny, bez toho, aby byl celek pevně fixován k podkladu na kterém tento systém spočívá.

Výrazný – pokud se jedná o vinylovou plovoucí podlahu tvořenou jádrem z plastu a nebo SPC materiálu. Voda nemá šanci. Životností překonává klasické plovoucí podlahy několikanásobně. Hlučnost je znatelně menší.

Pokud jste předtím měli v bytovém domě koberec, sousedé pod Vámi si změny všimnou.