PVC, vinyl, linoleum

novapodlaha.cz > PVC, vinyl, linoleum > Vinylové dílce bez lepení

Vinylové dílce bez lepení

pvc_dilce_bezlep1

Vinylová podlaha se zámkovým spojem – technologická špička a podlaha budoucnosti

Vinylová podlahová krytina se zámky je, laicky řečeno, plovoucí podlaha u které se výrobcům podařilo přelstít všechny nežádoucí vlastnosti „obyčejných“ plovoucích laminátových podlah a to především vysokou náchylnost na vlhkost, hlučnost a nebezpečí vyštípnutí při pádu těžších předmětů.

pvc_dilce_bezlep2
pvc_dilce_bezlep3

Dílec vinylové podlahy se zámkem se skládá z kompaktního pryžového, nebo kompozitního SPC nosného prvku se zámky, na kterém je nanesen dekor podlahy, který je zalitý vinylovou nášlapnou vrstvou a pro zajištění vyšší odolnosti je povrch vinylového dílce opatřen vytvrzeným povlakem z polyuretanu (PU).

FAQ

Často kladené otázky
o PVC, vinylu a linoleu

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Ano. Ale je vhodné nahlédnout do technického listu konkrétní podlahové krytiny, tam se dozvíte jaké zatížení je bezpečné. Obecně platí, že jakýkoli nábytek a objekty, které stojí na podlaze je vhodné chránit odpovídající podložkou proti poškrábání a otlakům.

Pokud očekáváte především delší životnost, je lepší se poohlédnout po vinylové podlaze a nebo po homogenní PVC krytině v rolích. Pokud Vás osloví PVC heterogenní podlahová krytina a nebudete trvat na nějaké té životnosti a chtít příliš investovat, je to volba právě pro Vás.

Rozdíl je v mechanických a někdy i chemických vlastnostech samotné podlahové krytiny. U heterogenních krytin je u bytových kolekcí slabší nášlapná vrstva a u zátěžových kolekcí je nášlapná vrstva silnější, a právě tato vrstva zajišťuje odolnost podlahové krytiny.