Renovace dřevěných podlah

novapodlaha.cz > Renovace dřevěných podlah > Kompletní renovace dřevěné podlahy

Kompletní renovace dřevěné podlahy

I velmi stará a nevšední podlaha může být opět krásná

Kompletní renovace dřevěné podlahy spočívá v demontáži jednotlivých částí podlahy, očištění dřevěných nášlapných dílů podlahy ( parket a nebo prken ), opravě a nebo úpravě stávajícího podkladu, opětovné montáži dřevěné podlahy, následnou renovaci přebroušením a provedením nové povrchové úpravy. Tato technologie renovace dřevné podlahy je časově, řemeslně a ekonomicky náročnější záležitost a vždy je třeba zvážit opětovné použití původních dřevěných dílců, vzhledem k jejich kvalitě a opotřebení.

Tato technologie kompletní renovace se používá v případě, kdy je materiál dřevěné podlahy v dobrém stavu, ale podklad nevyhovuje dnešním nárokům na bydlení. Bez problému je možné takto renovovat dřevěné parkety které jsou umístěny na dřevěném roštu a jsou přibíjeny na hřebíčky. V případě novějších technologií, kdy se již používala lepidla a jiný typ podkladu je možnost takovéto renovace vždy závislá na konkrétních podmínkách a skladbě podlahy.

Postup

Předtím Potom

Po demontáži a opravě podkladu vhodným způsobem tak, aby bylo možné očištěné parkety celoplošně nalepit, není nutné dodržet původní skladbu parket, ale je možné použít některou další variantu.

Po celoplošném nalepení původních parket, je nutné provést úpravu povrchu přetmelením a přebroušením tak, aby byla podlaha opět bez výstupků, mezer a nerovností. Konečná úprava povrchu se provádí obdobným způsobem jako u renovace dřevěné podlahy přebroušením. Takto zrenovovanou podlahu je možné na závěr ošetřit lakováním a nebo oleji a vosky.

Předtím Potom
Renovace

Vraťte své podlaze původní vzhled

  • Renovovatelnost

    Dřevěná masivní podlaha je z dlouhodobého hlediska tou nejlevnější podlahovou krytinou a to nejen díky své trvanlivosti a nadčasovém vzhledu, ale především proto, že masivní dřevěnou podlahu je možné po čase zrenovovat a uvést ji v zásadě do původního stavu.
  • Úprava povrchu

    Povrchová úprava chrání dřevěnou podlahu před poškozením, dává jí osobitý charakter a vzhled. V dnešní době je na trhu celá řada přípravků pro zhotovení finálního povrchu dřevěných podlah, liší se svým určením pro jednotlivé typy prostor, jejich odolností na zatěžování provozem a požadavky na estetický vzhled podlahy.
  • Péče o podlahu

    Naši zákazníci od nás vždy obdrží odpovídající profesionální čistící prostředek na dřevěnou podlahu dle zvolené povrchové úpravy a návod na údržbu, kde je uvedena technologie a použité materiály na povrchovou úpravu, tyto informace předložíte pracovníkům, kteří budou provádět v budoucnu další renovaci vaší podlahy.
Renovovatelnost podlahy

Dá se renovaci dosáhnout původní podoby?

Jak dalece se bude zrenovovaná podlaha podobat svému původnímu stavu, do jisté míry, také záleží i na uživateli, jakou podlaze věnuje péči a zda se pro renovaci rozhodne ve správný čas. Existuje více technologií pomocí kterých lze vrátit Vaši dřevěnou masivní podlahu do původního stavu. Záleží na tom, jakým způsobem byla zhotovena a jaká byla na dřevěné podlaze provedena povrchová úprava a jak moc je podlaha poškozená a nebo zanedbaná.

FAQ

Často kladené otázky
o renovaci dřevěných podlah

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

U plochy cca 25m² jsou to většinou 4 dny včetně technologických přestávek na schnutí použitých materiálů. Povrchovou úpravu byste poté měli 3-5 dnů šetřit, než dojde k jejímu úplnému vytvrzení.

Po cca 24 hodinách je podlaha pochozí a můžete se po ní pohybovat. Především těžký nábytek by se měl do místnosti stěhovat až po úplném vytvrzení povrchové úravy což trvá cca 3 – 5 dnů.

Nemusíte. Odstranění stávajcí podlahy a její ekologická likvidace je u naší společnosti samozřejmostí.