Renovace dřevěných podlah

novapodlaha.cz > Renovace dřevěných podlah > Renovace dřevěné podlahy bez broušení

Renovace dřevěné podlahy bez broušení

Renovace dřevěné podlahy regeneračním olejem – šetrné, bezprašné a neinvazivní řešení

Pro „novější“ dřevěné podlahy s povrchovou úpravou provedenou dnešními technologiemi s použitím oleje s voskem, je možné pro renovaci použít specielní regenerační olej, který podlahu vyčistí, zregeneruje a opět ošetří již dříve provedenou povrchovou úpravu. Tuto metodu renovace je možné použít pouze na dřevěnou podlahu ošetřenou voskovým olejem a která zároveň ještě není poškozena. 

Hlubší a ulpívající nečistoty, vrypy a výrazné škrábance se touto technologií odstranit nedají. V tomto případě je nutné podlahu více či méně vybrousit a provést opětovné nanesení povrchové úpravy. Toto lze u dřevěných podlah ošetřených voskovými oleji provést i lokálně.

Ukázka výsledku renovace

Předtím Potom
Renovace

Vraťte své podlaze původní vzhled

  • Renovovatelnost

    Dřevěná masivní podlaha je z dlouhodobého hlediska tou nejlevnější podlahovou krytinou a to nejen díky své trvanlivosti a nadčasovém vzhledu, ale především proto, že masivní dřevěnou podlahu je možné po čase zrenovovat a uvést ji v zásadě do původního stavu.
  • Úprava povrchu

    Povrchová úprava chrání dřevěnou podlahu před poškozením, dává jí osobitý charakter a vzhled. V dnešní době je na trhu celá řada přípravků pro zhotovení finálního povrchu dřevěných podlah, liší se svým určením pro jednotlivé typy prostor, jejich odolností na zatěžování provozem a požadavky na estetický vzhled podlahy.
  • Péče o podlahu

    Naši zákazníci od nás vždy obdrží odpovídající profesionální čistící prostředek na dřevěnou podlahu dle zvolené povrchové úpravy a návod na údržbu, kde je uvedena technologie a použité materiály na povrchovou úpravu, tyto informace předložíte pracovníkům, kteří budou provádět v budoucnu další renovaci vaší podlahy.
Renovovatelnost podlahy

Dá se renovaci dosáhnout původní podoby?

Jak dalece se bude zrenovovaná podlaha podobat svému původnímu stavu, do jisté míry, také záleží i na uživateli, jakou podlaze věnuje péči a zda se pro renovaci rozhodne ve správný čas. Existuje více technologií pomocí kterých lze vrátit Vaši dřevěnou masivní podlahu do původního stavu. Záleží na tom, jakým způsobem byla zhotovena a jaká byla na dřevěné podlaze provedena povrchová úprava a jak moc je podlaha poškozená a nebo zanedbaná.

FAQ

Často kladené otázky
o renovaci dřevěných podlah

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

U plochy cca 25m² jsou to většinou 4 dny včetně technologických přestávek na schnutí použitých materiálů. Povrchovou úpravu byste poté měli 3-5 dnů šetřit, než dojde k jejímu úplnému vytvrzení.

Po cca 24 hodinách je podlaha pochozí a můžete se po ní pohybovat. Především těžký nábytek by se měl do místnosti stěhovat až po úplném vytvrzení povrchové úravy což trvá cca 3 – 5 dnů.

Nemusíte. Odstranění stávajcí podlahy a její ekologická likvidace je u naší společnosti samozřejmostí.