PVC, vinyl, linoleum

novapodlaha.cz > PVC, vinyl, linoleum > Přírodní linoleum

Přírodní linoleum

Přírodní linoleum Marmoleum® – příroda přetvořená v ušlechtilost barev

Přírodní linoleum Marmoleum® je vyráběno z prakticky nevyčerpatelných stoprocentně přírodních surovin. Je biologicky odbouratelné a nenarušuje životní prostředí. Linoleum snáší vysoké zatížení, odolává ohni, je to velice dekorativní a kreativní materiál. Linoleum má neměnné antistatické parametry, a proto brání vytváření statického náboje. Kromě toho vykazuje velmi příznivé hodnoty elektrického odporu. Linoleum Marmoleum® je vyrobeno z lněného oleje, pryskyřice, dřevité moučky, vápence, přírodních pigmentů a juty.

Lněný olej

Je získáván lisováním lněných zrn, je nejdůležitejěší surovinou při výrobě linolea (rovněž propůjčuje linoleu i název).

Dřevitá moučka

Je používána pro svoji unikátní schopnost vázat na sebe pigmenty, to dodává linoleovým produktům jejich nádherné barvy a zajišťuje jejich dlouhotrvající barevnou stálost.

Pryskyřice

Je získávána z borovic metodou, která neškodí jejich růstu, poskytuje pojidlo linolea. Společně s lněným olejem dává pryskyřice linoleu jeho jedinečnou kombinaci síly a flexibility.

Vápenec

Vyskytuje se všude ve světě v téměř nevyčerpatelných množstvích. Velmi jemně mletý vápenec je cennou surovinou pro přírodní linolea Marmoleum®.

Pigmenty

Ekologicky šetrné pigmenty propůjčují nádherné a živoucí barvy našim linoleím a nikterak naškodí životnímu prostředí, protože neobsahují olovo ani kadmium.

Juta

Je upředená z vláken rostliny juty z Indie a Bangladéše, je preferovanou podkladovou látkou produktů Marmoleum® pro svůj přírodní původ.

FAQ

Často kladené otázky
o PVC, vinylu a linoleu

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Ano. Ale je vhodné nahlédnout do technického listu konkrétní podlahové krytiny, tam se dozvíte jaké zatížení je bezpečné. Obecně platí, že jakýkoli nábytek a objekty, které stojí na podlaze je vhodné chránit odpovídající podložkou proti poškrábání a otlakům.

Pokud očekáváte především delší životnost, je lepší se poohlédnout po vinylové podlaze a nebo po homogenní PVC krytině v rolích. Pokud Vás osloví PVC heterogenní podlahová krytina a nebudete trvat na nějaké té životnosti a chtít příliš investovat, je to volba právě pro Vás.

Rozdíl je v mechanických a někdy i chemických vlastnostech samotné podlahové krytiny. U heterogenních krytin je u bytových kolekcí slabší nášlapná vrstva a u zátěžových kolekcí je nášlapná vrstva silnější, a právě tato vrstva zajišťuje odolnost podlahové krytiny.