Čistící zóny a rohože

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Čistící zóny a rohože > Venkovní rohože

Venkovní rohože

Nechejte špínu za dveřmi

Typy rohoží

Typickým a nejrozšířenějším zástupcem pro venkovní rohože je tak zvaný škrabák. Jde nejčastěji o kovovou mřížku umístěnou vně budovy i před případné vchodové zastřešení, kdy je pod škrabákem umístěna jímka pro mechanické nečistoty, která je také odvodněna, v ideálním případě je voda z tohoto čistícího systému odvedena přímo do kanalizace.

Rohože z pryže a hliníku. Hliníkové profily zde slouží jako nosný a zpevňující prvek a pryž, která je umístěna mezi hliníkové komponenty slouží jako pružná a velmi intenzivně čistící plocha. Takováto rohož je vyráběna přímo na míru a je přizpůsobena místu na kterém má plnit čistící funkci. Tyto rohože jsou samonosné a je možné je umístit nad odvodněnou jímku pro mechanické nečistoty.

Dalším typem venkovní rohože je celopryžová deska, obsahující otvory pro mechanické nečistoty a vodu. Tato rohož není samonosná, musí být proto umístěna na pevné, vodě odolné podložce. Tato rohož vyniká vysokou mechanickou odolností a je uzpůsobena i pro pojezd motorových vozidel, různých vozíků a podobně.

Poslední skupinu běžných venkovních rohoží, uzavírají různé druhy designových bazénových rohoží.

Méně úklidu, více čistoty

Usnadněte si úklid a šetřete podlahové krytiny

  • Nové technologie

    Dnešní moderní rohože jsou konstruovány ze speciálních a odolných materiálů, některé sofistikované rohože dokáží odstranit nečistoty z obuvi i při běžné chůzi, která vyvolá pohyby částí rohože a tím dochází k odstraňování nečistot.
  • Čistící zóny

    Pro velké obytné celky, obchodní a komerční centra, kancelářské budovy a podobně, se u vstupu používají soustavy různých rohoží. Takováto skladba navzájem po sobě následujících rohoží, které mají každá svůj specifický účel se říká čistící zóna.
  • Údržba

    Pro efektivní a správnou funkci rohoží a čistících zón, je nutná pravidelná a kvalitní údržba, jejíž četnost je zohledněna zatížením, a momentálními klimatickými podmínkami.
Výhody kvalitních rohoží

Nechejte špínu za dveřmi

Často opomíjeným prvkem doplňujícím užitné vlastnosti a prodlužující životnost podlahových krytin obecně, je právě ta „obyčejná rohožka“, která je v mnoha případech vytvořená svépomocí ze zbytků textilní podlahové krytiny či jiných bytových textilií. Toto řešení je pravda levné a rychlé, ovšem svoji funkci neplní a nebo jen velmi omezeně. Použití kvalitních rohoží a čistících zón, naopak, výrazně omezuje vnikání nečistot do objektů, snižují se tak nároky a náklady na úklid a výrazně prodlužuje životnost podlahových krytin v interiéru.

FAQ

Často kladené otázky
o čistících zónách a rohožích

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Ano, ovšem pouze v případě, používáte-li rohož v podmínkách, ke kterým je určená.

Speciální rohože pro zvířata se skutečně vyrábí, ovšem jde u nich o jiné určení, než je zachytávání nečistot. Takovéto rohože mohou ulevit od bolesti, nebo předcházet zraněním pohybového aparátu například u koní.