Venkovní terasy

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Venkovní terasy > Přírodní dřevěné venkovní terasy​

Přírodní dřevěné venkovní terasy

Estetické pozesení v souladu s přírodou

Nejpoužívanějším materiálem pro zhotovení venkovní terasy je dřevo. Stále ještě se využívají domácí dřeviny jako je například dub, modřín, borovice, smrk, ale díky životnosti a náročnosti na údržbu takovéto terasy v exteriéru, se v mnohem větší míře používají dřeviny pocházející z tropických oblastí Asie či Jižní Ameriky. Tropické dřevo které má možnost vyrůst v tomto na naše podmínky „extrémním prostředí“ má velmi vysokou hustotu a tím i odolnost proti povětrnostním vlivům, dřevokaznému hmyzu a je velice tvrdé, obsahuje velké množství pryskyřic a silic, které dřevo přirozeně impregnují a není nutné toto provádět dodatečně.

Výhody a nevýhody použití přírodního materiálu na venkovní terasu

 • Možnost harmonicky přizpůsobit terasu bezprostřednímu okolí, dřevěným prvkům na domě a nebo v zahradě.
 • Za chladnějších dní a nebo večerů hřeje a nepůsobí studeně a nebo naopak rozpáleně jako keramické materiály.
 • Velký výběr dřevin a jejich různorodá přírodní barevnost a struktura uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka.
 • Nižší pořizovací cena oproti alternativním kompozitním materiálům.
 • Venkovní terasy z přírodních materiálů mají nižší životnost oproti materiálům kompozitním.
 • Běžnou vlastností dřeva je postupné vyplavování přírodních barevných pigmentů vlivem působení klimatických a povětrnostních podmínek, tím získává dřevo stříbřitě šedou patinu. Je tedy nutné se o terasu nejlépe dvakrát ročně starat a ošetřovat její povrch bezbarvými oleji a nebo oleji s přírodním pigmentem.
 • Dřevo je přírodní materiál a ani odolnost tropických dřevin nezaručí stoprocentní odolnost proti škůdcům a plísním, je třeba velmi dobře zvážit technické řešení terasy s ohledem na tyto případné hrozby.
 • Není možné dosáhnout stoprocentní stejnobarevnosti a struktury jednotlivých dílců kterými je dřevěná terasa tvořena, na tento jev dodavatelé neposkytují záruky. Je to dáno jedinečností přírodního materiálu.
Venkovní terasa

Oáza klidu na dosah ruky

 • Plánování

  Při plánování venkovní terasy se nevyplatí spěchat, vše je nutné si nejdříve do detailu rozmyslet a nechat věc tak zvaně „uzrát“ a po čase opět zvážit, zda bylo původní řešení to správné a vyhovující.
 • Montáž

  Montáž venkovní terasy lze provádět teoreticky celoročně, ale nejvhodnějším obdobím jsou teplé měsíce v roce. Termín realizace je nutné zvolit s dostatečnou rezervou a vzít v úvahu klimatické podmínky venkovního prostředí a jejich vliv na technologii montáže venkovní terasy.
 • Improvizace

  Nemáte-li prostory k vytvoření „přímo“ venkovní terasy, ale máte balkon, je možné pomocí technologií a materiálů pro venkovní terasy „vylepšit“ i takovéto prostory, budete překvapeni, kolik času poté na svém balkoně strávíte a jak to může být příjemné.
Více prostoru

Místo pro odpočinek, relaxaci i zábavu

Uvažujete o místě, kde budete pít svoji ranní kávu, relaxovat po náročném dni, užívat si s rodinou a nebo s přáteli ? Jedním z řešení, může být venkovní terasa. Venkovní terasa se zpravidla umisťuje co nejblíže k domu, jako plynulé pokračování obytných místností, po většinu roku si tak můžete rozšířit svůj obytný prostor o nevšední a zajímavé prostředí. Vytvořte si dostatek místa pro relaxaci u bazénu a nebo posezení mezi stromy na Vaší zahradě.

FAQ

Často kladené otázky
o venkovních terasách

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Záleží na druhu dřeviny, péči o terasu, její konstrukci a umístění. Přibližně 10 – 15/20 let u dřevin z mírnějších klimatických pásů a kolem 30 a více let u dřevin tropických.

Terasa z WPC prken (dřevoplast), je tvořena segmenty které jsou vyrobeny z určitého podílu dřevěné drtě a speciální pryskyřice. Prkna jsou tvrdší a odolnější například proti dřevokaznému hmyzu a plísním. Pokud zvolíte správnou barvu, tak i barevně je stálejší než dřevo.

Nemusí, stačí na podzim provést standardní údržbu a tím terasu na zimu připravit.