PVC, vinyl, linoleum

novapodlaha.cz > PVC, vinyl, linoleum > PVC v rolích

PVC v rolích

Stará dobrá klasika

PVC s měkčeným rubem

PVC dokáže věrně imitovat povrchy, které bylo možné v minulosti vytvářet pouze s originálními podlahovými krytinami, jako jsou například přírodní dřevo a nebo kámen. Nová technologie výroby umožňuje vyrábět povrchové úpravy takřka nerozeznatelné od tradičních materiálů.

PVC do intenzivně zatěžovaných prostor

Podlahové materiály tvořené PVC krytinou obstojí i ve velmi zatěžovaných prostorách jako jsou schodiště a komunikační prostory bytových domů a veřejných budov, prostory zdravotnických zařízení včetně zdravotnických prostor.

FAQ

Často kladené otázky
o PVC, vinylu a linoleu

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Ano. Ale je vhodné nahlédnout do technického listu konkrétní podlahové krytiny, tam se dozvíte jaké zatížení je bezpečné. Obecně platí, že jakýkoli nábytek a objekty, které stojí na podlaze je vhodné chránit odpovídající podložkou proti poškrábání a otlakům.

Pokud očekáváte především delší životnost, je lepší se poohlédnout po vinylové podlaze a nebo po homogenní PVC krytině v rolích. Pokud Vás osloví PVC heterogenní podlahová krytina a nebudete trvat na nějaké té životnosti a chtít příliš investovat, je to volba právě pro Vás.

Rozdíl je v mechanických a někdy i chemických vlastnostech samotné podlahové krytiny. U heterogenních krytin je u bytových kolekcí slabší nášlapná vrstva a u zátěžových kolekcí je nášlapná vrstva silnější, a právě tato vrstva zajišťuje odolnost podlahové krytiny.