Nátěry a povlaky

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Nátěry a povlaky > Nátěry

Nátěry

Praktické a odolné řešení užitných prostor

Aplikace a použití

Nátěr podlahy se zpravidla aplikuje na povrch který již odpovídá únosnosti finálního povrchu podlahy. Rozlišujeme mezi jednoduchými nátěry které se nanášejí do tloušťky cca 0,1 mm a uzavíracími nátěry o tloušťce 0,1 – 0,5 mm. Nátěry všeobecně kopírují stávající povrch podkladu. Provádějí se bez penetrace a zpravidla ve dvou vrstvách. 

Ošetřením povrchu podlahy nátěrem, docílíme jeho zpevnění a mnohem vyšší odolnosti proti opotřebení otěrem oproti původního povrchu. Nátěrem podlahy zvyšujeme její chemickou odolnost a bezprašnost. Podlaha opatřená nátěrem se snadněji čistí a odolává lehkému mechanickému zatížení. S použitím uzavíracího nátěru a inertního posypového materiálu je možné velmi výrazně zvýšit protiskluznost podlahy.

Nátěry se používají především pro zhotovování finálních úprav povrchů podlah v provozních místnostech, dílnách, skladech, garážích, sklepích bytových a rodinných domů a podobně.

FAQ

Často kladené otázky
o nátěrech a povlacích

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Ne. Standardní kamenný koberec nemá izolační vlastnosti, vodu propuští. Kamenný koberec na balkony a terasy je vhodný pouze v případě, že je pod ním zhotovena hydroizolační vrstva.

Ne, nátěrem se řeší pouze vzhled a design podlahy.

Ano, musí se ovšem vhodným způsobem zajistit, aby byla celá plocha, která je opatřená polyuretanovým povlakem, po obvodu vodotěsná. Pod povlak se nesmí dostat žádná vlhkost.