Montáž a údržba

novapodlaha.cz > Montáž a údržba > Montáž podlahových krytin

Montáž podlahových krytin

Provádíme odbornou montáž všech podlahových krytin dostupných na trhu v České republice.

Nabízíme

 • Demontáž a ekologickou likvidaci starých podlahových krytin
 • Vyrovnání povrchů různými technologiemi
 • Odbornou montáž nových podlahových krytin
 • Záruční i pozáruční servis podlahových krytin
 • Poradenství v oblasti podlahových krytin
 • Renovaci masivních dřevěných podlah
 • Lité epoxidové a polyuretanové nátěry, povlaky a silnovrstvé povlaky
 • Renovaci PVC krytin

Čím se řídíme

Kvalitu a životnost nových podlahových krytin velmi významně ovlivňuje správně zvolená a odborně provedená technologie montáže, použití kvalitních montážních materiálů, pomůcek a profesionálního nářadí.

V současné době moderních podlahových krytin a jejích neustálých inovací je velmi důležité dodržovat technologickou kázeň vyplývající z pokynů výrobce konkrétní podlahové krytiny a místních podmínek v prostoru, kde má být nová podlahová krytina instalována. Prakticky každá „nová podlaha“ je svým způsobem originálem, více či méně se lišící od původního stavu podlahy.

Při montáži podlahových krytin je třeba respektovat také záruční podmínky výrobce, který si nezřídka určuje i montážní materiály (většinou lepidla) a způsob provedení montáže podlahové krytiny. Pokud reklamační technik výrobce a nebo dovozce podlahové krytiny zjistí, porušení těchto interních požadavků, reklamaci neuzná.

Jak na to

Pěkná a trvanlivá podlaha

 • Výběr

  Při výběru podlahové krytiny je třeba vzít v úvahu, do jakého prostoru bude umístěna, jaké budou požadavky na její zatížení běžným provozem a tím také její životnost. Jaké nároky na další údržbu bude uživatel ochoten akceptovat a skutečně je bude provádět
 • Podklad

  Podklad pod podlahovou krytinou a technologie montáže podlahové krytiny velmi výrazně ovlivňují nejen životnost ale i vzhled nové podlahy. Obecně, musí být rovný, suchý a bez trhlin. Nelze v žádném případě počítat s tím, že použitím určité podlahové krytiny dojde k odstranění nedostatků podkladu pod podlahovou krytinou.
 • Údržba

  Vždy si vyžádejte k nové podlahové krytině návod na údržbu a ve vlastním zájmu jej dodržujte. Žádná podlahová krytina není nezničitelná, jde pouze o to, jaké vytvoříte podmínky, aby Vám nová podlaha dlouho a spolehlivě sloužila a stále dobře vypadala.
FAQ

Často kladené otázky
o montáži a údržbě podlah

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Pokládka cca 25m² plovoucí vinylové podlahy zabere od 2 do 7 dnů. 2 dny - bez úprav podkladu, 7 dnů - s úpravou a vyrovnáním podkladu a všech nezbytných technologických přestávek jako například schnutí nivelační hmoty.

Opatřit židli kolečky vhodnými na podlahu po které bude jezdit nebo si pořídit speciální podložku pod kolečkovou židli.

Jakým způsobem se starat o podlahu a jak zaručit aby vydržela co nejdéle - vždy určuje výrobce dané podlahové krytiny.