Plovoucí podlahy

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Plovoucí podlahy > Plovoucí podlahy s alternativní nášlapnou vrstvou

Plovoucí podlahy s alternativní nášlapnou vrstvou

Moderní a kreativní

Konstrukce plovoucí podlahy s alternativní nášlapnou vrstvou je tvořena podkladní vrstvou, která je nejčastěji vyrobena z dřevovláknité HDF desky ve které jsou vyfrézovány zámky kterými se podlaha spojuje a na této desce je nalepena podlahová krytina kterou je možné pokládat i klasickým způsobem celoplošným přilepením. V tomto případě jde nejen o snahu výrobců plovoucích podlah rozšířit nabídku svého sortimentu, ale i o vytvoření moderního materiálu který je možné pokládat bez složitějších technologií a zvýšených nároků na čas potřebný k realizaci podlahy, což by samotný materiál použitý na nášlapnou vrstvu neumožňoval. Jako materiál alternativní nášlapné vrstvy se používá přírodní linoleum, vinyl nebo PVC a korek. Pro lepší uživatelský komfort takovéto podlahy je podkladní vrstva zespodu opatřena materiálem tlumícím kročejový hluk.

Výhody a nevýhody plovoucí podlahy s alternativní nášlapnou vrstvou.

  • Rychlá a jednoduchá montáž bez složitých technologií, technologických přestávek a adaptačních dnů, podlahu je možné běžně užívat ihned po položení.
  • Podlahu je možné opravit výměnou poškozených dílců.
  • Lze vytvářet zajímavé barevné skladby a intarzie na podlaze kombinací různých dekorů a barev.
  • Alternativní nášlapná vrstva zvyšuje užitné vlastnosti, odolnost a trvanlivost plovoucí podlahy.
  • Citlivost na jakoukoli vlhkost
  • Plovoucí podlaha není nosnou vrstvou
FAQ

Často kladené otázky
o plovoucích podlahách

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Jakákoliv podlaha tvořená jednotlivými dílci, které jsou navzájem spojeny, bez toho, aby byl celek pevně fixován k podkladu na kterém tento systém spočívá.

Výrazný – pokud se jedná o vinylovou plovoucí podlahu tvořenou jádrem z plastu a nebo SPC materiálu. Voda nemá šanci. Životností překonává klasické plovoucí podlahy několikanásobně. Hlučnost je znatelně menší.

Pokud jste předtím měli v bytovém domě koberec, sousedé pod Vámi si změny všimnou.