Plovoucí podlahy

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Plovoucí podlahy > Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy

Autentická klasika moderního bydlení

Plovoucí dřevěná podlaha je vhodnou alternativou pro ty, kteří nechtějí „studenou a mnohdy sterilně vypadající“ laminátovou podlahu, ale preferují přírodní originalitu vycházející z individuální kresby dřeva a chtějí si být jistí, že mají doma originál který nikde jinde neuvidí. Chtějí podlahu rychle a nemají zájem investovat do dalších technologií spojených se zhotovením masivní dřevěné podlahy.

Dílec plovoucí dřevěné podlahy je nejčastěji tvořen třívrstvým sendvičem který se skládá ze středové podkladní vrstvy měkkého, většinou smrkového dřeva do kterého jsou vyfrézovány zámky na spojování jednotlivých lamel, tato středová vrstva je z vrchní strany opatřena ušlechtilou dřevinou o tloušťce 3 – 5 mm s již provedenou povrchovou úpravou a na spodní straně je přilepený dýhový díl sloužící jako „protitah“ nášlapné vrstvy z ušlechtilého dřeva. Všechny tři vrstvy jsou k sobě navzájem slepeny křížem přes směr let jednotlivých dřevin, což zaručuje větší rozměrovou stabilitu celého dílce. Někteří výrobci používají na krátké straně lamel pro zámek odolnější dřevinu nežli je smrk (jasan apod.) a nebo kompozit.

Výhody a nevýhody dřevěné plovoucí podlahy

  • Nízká pořizovací cena oproti klasickým masivním podlahám a jejich zhotovení
  • Podlaha nestudí
  • Možnost použití i netradičních dřevin a jejich povrchových úprav
  • Snadná údržba
  • Možnost renovace
  • Citlivost na jakoukoli vlhkost
  • Poškození podlahy je obtížně opravitelné
  • Plovoucí podlaha není nosnou vrstvou
FAQ

Často kladené otázky
o plovoucích podlahách

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Jakákoliv podlaha tvořená jednotlivými dílci, které jsou navzájem spojeny, bez toho, aby byl celek pevně fixován k podkladu na kterém tento systém spočívá.

Výrazný – pokud se jedná o vinylovou plovoucí podlahu tvořenou jádrem z plastu a nebo SPC materiálu. Voda nemá šanci. Životností překonává klasické plovoucí podlahy několikanásobně. Hlučnost je znatelně menší.

Pokud jste předtím měli v bytovém domě koberec, sousedé pod Vámi si změny všimnou.