Plovoucí podlahy

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Plovoucí podlahy > Dýhované plovoucí podlahy

Dýhované plovoucí podlahy

Spojení moderní technologie a přírody

Plovoucí dýhovaná podlaha je určena pro ty, kteří si chtějí vychutnávat originální přírodní kresbu dřeva s pocitem, že mají dřevěnou podlahu s nejtvrdším povrchem z přírodního materiálu i v případě, že zvolí dřevinu, která je svojí povahou měkká a v třívrstvém a nebo masivním provedení je více náchylná na poškození. Chtějí podlahu rychle a nemají zájem investovat do nákladnějších variant dřevěných podlah, jak třívrstvých plovoucích tak masivních. Plovoucí dýhovaná podlaha je ekonomicky nejvýhodnější variantou podlahy s povrchem z přírodního materiálu.

Dílec plovoucí dýhované podlahy je nejčastěji tvořen třívrstvým sendvičem který se skládá ze středové podkladní vrstvy z umělého, nejčastěji HDF materiálu, do kterého jsou vyfrézovány zámky na spojování jednotlivých lamel, tato středová vrstva je z vrchní strany opatřena dýhou která je tvořena z přírodní ušlechtilé dřeviny o tloušťce cca 0,6 mm s již provedenou povrchovou úpravou. Na spodní straně je nalepena většinou korková vrstva, která tlumí hluk. Plovoucí dýhovaná podlaha je z plovoucích podlah opatřených přírodním dřevěným povrchem nejtvrdší a nejtišší podlahou.

Výhody a nevýhody dýhované plovoucí podlahy

  • Nízká pořizovací cena oproti klasickým masivním podlahám a třívrstvým dřevěným plovoucím podlahám
  • Podlaha nestudí
  • Možnost použití i netradičních dřevin
  • Maximální flexibilita při renovaci podlahy
  • Podlahové topení
  • Citlivost na jakoukoli vlhkost
  • Poškození podlahy je neopravitelné
  • Plovoucí podlaha není nosnou vrstvou
FAQ

Často kladené otázky
o plovoucích podlahách

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Jakákoliv podlaha tvořená jednotlivými dílci, které jsou navzájem spojeny, bez toho, aby byl celek pevně fixován k podkladu na kterém tento systém spočívá.

Výrazný – pokud se jedná o vinylovou plovoucí podlahu tvořenou jádrem z plastu a nebo SPC materiálu. Voda nemá šanci. Životností překonává klasické plovoucí podlahy několikanásobně. Hlučnost je znatelně menší.

Pokud jste předtím měli v bytovém domě koberec, sousedé pod Vámi si změny všimnou.