Přírodní dřevěné podlahy

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Přírodní dřevěné podlahy > Mozaika

Mozaika

Jemná struktura dřeva a neotřelý vzhled

Podlaha tvořená dřevěnou masivní mozaikou, se vyznačuje velmi jemnou strukturou, která je tvořená jednotlivými špalíky dřeva, těsně vedle sebe naskládaných do ucelených bloků. Záleží jen na Vás, jakou bude mít podlaha konečnou podobu a jakým způsobem budou uloženy jednotlivé celky ( průmyslově vyrobené ), zda vertikálně a nebo horizontálně, či tak zvaně „na divoko“. Bude-li použita pouze jedna dřevina a nebo skladba dřevin podle Vašeho vkusu přizpůsobená specifickému interiéru a podobně.

Dřeviny nejčastěji používané k výrobě dřevěné masivní mozaiky:

Buk
Dub
Jasan
Javor
Ipe
Jatoba
Cumaru
Guaiuvira
Masivní dřevěné podlahy

Staletími osvědčená jedinečná kvalita

  • Ekologické

    Dřevo je ekologický a obnovitelný materiál, který je po staletí využíván lidmi k nejrůznějším účelům a to především díky jeho snadné dostupnosti, opracovatelnosti, životnosti a univerzálnosti použití.
  • Užitečné

    Masivní dřevěná podlaha je správnou volbou pro všechny, kteří chtějí mít podlahu v originálním designu vytvořeném přírodou, která je nadčasová, vyhovuje prakticky jakémukoli interiéru a nejnáročnějším požadavkům na užitnou hodnotu podlahy.
  • Odolné

    Masivní dřevěná podlaha má nejdelší životnost z podlahových materiálů a to především pro to, že je možné ji opakovaně zrenovovat. Podlahou z masivního dřeva se bude těšit nejen současná generace, ale i generace příští.
Druhy dřevin

Jakou dřevinu zvolit pro Vaši podlahu?

Užitné vlastnosti jednotlivých dřevin nejsou stejné a mezi jednotlivými dřevinami jsou jisté rozdíly ve fyzikálních a mechanických vlastnostech dřeva. Je to dáno především druhem dřeviny a místem kde se dřevina vyskytuje a těží. Jednotlivé dřeviny se od sebe liší nejen barvou a kresbou dřeva, ale i svojí tvrdostí a odolností. Proto je dobré při výběru konkrétní dřeviny, přihlédnout nejen k estetickým a barevným vlastnostem dřeviny, ale i k využití a zatížení místnosti kde se má podlaha nacházet. Ne každá dřevina je vhodná pro silně namáhané prostory.

Povrchová úprava

Jaké jsou vhodné povrchové úpravy?

Pro povrchovou úpravu masivních dřevěných podlah se používají v zásadě dvě technologie, jednou je ošetření podlahy lakem a druhou je ošetření povrhu podlahy olejem s voskem. Povrchová úprava dřevěné podlahy je individuální záležitostí, kde záleží na tom, jak budete podlahu využívat, jak ji zatěžovat, jaký vzhled a jak často a jakým způsobem zamýšlíte podlahu renovovat a upravovat pro Vaše potřeby. Zvažte proto velmi pečlivě způsob povrchové úpravy Vaší podlahy.

Tvrdost dřevin

Tabulka tvrdosti dřevin podle Brinella

Tvrdost v kP/mm²

FAQ

Často kladené otázky
o podlahách z masivu

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Ano. Pokud je u ní uvedeno, že je z masivního dřeva, je to skutečně „celistvý kus stromu“.

Ano i ne. Záleží na tom, jakou podlahu si u nás vyberete. Na některých druzích dřevěných podlah je výhodnější provést povrchovou úpravu až po jejím položení. Povrchovou úpravu pak tedy provádíme až na místě.

Ano, změna barevného odstínu je přirozený proces kterému podléhají všechny přírodní materiály. Toto lze částečně omezit (prodloužit v čase) použitím vhodné povrchové úpravy s UV filtrem, ovšem zcela tomu zabránit nelze.