Nátěry a povlaky

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Nátěry a povlaky > Povlaky

Povlaky

Moderní design s neomezenými možnostmi

Aplikace a použití

Epoxidové a polyuretanové povlaky se nanášejí na podlahu která je ošetřena odpovídajícím penetračním nátěrem v jednom pracovním kroku. Rozlišujeme na povlaky 0,5 – 3 mm a silnovrstvé povlaky o tloušťce 4 – 30 mm. ovlaky vytvářejí na stávajícím povrchu rovnou a hladkou plochu, která má výrazně vyšší mechanickou a chemickou odolnost nežli je podklad na kterém je povlak nanesen.

Současné materiály pro vytváření povlaků na podlahách umožňují vytvořit nejen provozní podlahu pro dílnu, sklad či chemickou výrobu, ale je možné je použít pro vytvoření vysoce estetické a netradiční designové podlahy v interiéru dnešního moderního bydlení.

Epoxidovým a nebo polyuretanovým povlakem, je možné vytvořit jednolitou plochu, bez přechodů a spár, která se velice snadno udržuje a čistí, je hygienická, rozměrově stabilní a vodotěsná v celé své ploše. Zmenšuje kročejový hluk. Epoxidový povlak na podlaze je tvrdší, polyuretanový povlak je pružnější.

FAQ

Často kladené otázky
o nátěrech a povlacích

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Ne. Standardní kamenný koberec nemá izolační vlastnosti, vodu propuští. Kamenný koberec na balkony a terasy je vhodný pouze v případě, že je pod ním zhotovena hydroizolační vrstva.

Ne, nátěrem se řeší pouze vzhled a design podlahy.

Ano, musí se ovšem vhodným způsobem zajistit, aby byla celá plocha, která je opatřená polyuretanovým povlakem, po obvodu vodotěsná. Pod povlak se nesmí dostat žádná vlhkost.