Nátěry a povlaky

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Nátěry a povlaky > Kamenný koberec

Kamenný koberec

Nevšední designový prvek nejen do interiéru

Aplikace a použití

Prostřednictvím křemičitého kameniva různé barevnosti a polyuretanového pojiva, lze vytvořit velice estetickou a jednolitou plochu beze spár, která je odolná otěru a UV záření, je difúzně otevřená, neklouže a dobře se udržuje.

Tento finální povrch podlahy je vhodnou a nevšední náhražkou keramické dlažby a podobných materiálů. Používá se zejména v rodinných domech a bytech, jak v interiéru tak i v exteriéru.

Využití kamenného koberce je prakticky neomezené, lze jej nanášet i na svislé plochy a díky této vlastnosti se velmi dobře hodí i na rekonstrukci starého schodiště, lze jím vytvářet obvodový soklík, různé designové prvky v interiéru, lze kombinovat různou barevnost a zrnitost kameniva a vytvářet tak na podlaze různé intarzie.

FAQ

Často kladené otázky
o nátěrech a povlacích

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Ne. Standardní kamenný koberec nemá izolační vlastnosti, vodu propuští. Kamenný koberec na balkony a terasy je vhodný pouze v případě, že je pod ním zhotovena hydroizolační vrstva.

Ne, nátěrem se řeší pouze vzhled a design podlahy.

Ano, musí se ovšem vhodným způsobem zajistit, aby byla celá plocha, která je opatřená polyuretanovým povlakem, po obvodu vodotěsná. Pod povlak se nesmí dostat žádná vlhkost.