Čistící zóny a rohože

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Čistící zóny a rohože > Vnitřní rohože

Vnitřní rohože

Usnadněte si úklid a šetřete podlahové krytiny

Vnitřní rohož slouží k čištění a dočišťování obuvi od zbytků jemných mechanických nečistot, prachu a především vody ulpívající na obuvi. Její konstrukce musí umožnit velkou absorpci kapalin bez toho, aby se kapaliny uvolňovaly do okolí rohože. Konstrukce těchto rohoží je většinou tvořena pružnou a vodě odolnou podkladovou vrstvou z pryže, do které jsou zataveny textilní komponenty. Vnitřní rohože je nutné zásadně umisťovat do vstupních prostor, které jsou chráněny proti vlivům vnějších klimatických podmínek a to především dešti a sněhu.

Textilní vrstva těchto rohoží, může být vyztužena velmi tvrdými vlákny, pro lepší odstranění jemných a ulpívajících nečistot z podrážek obuvi. Kvalitní rohože jsou schopny pojmout do své konstrukce velké množství vody, bez toho aby docházelo k úniku tekutin mimo rohož a k nepříjemnému cákání při chůzi po mokré rohoži, vodu je možné poté odstranit vysáváním a nebo pozvolným odpařováním v období, kdy není rohož zatížena mokrým provozem.

Vnitřní vstupní rohože je možné také využít v komerčním prostředí pro prezentaci firmy a společností, umístěním firemního loga. Pro tyto účely se používají různé technologie. Nejčastěji se používá složení rohože z částí různě barevných dílů rohože odpovídajícím firemnímu logu, které se předem vyřežou do rohože vodním paprskem a nebo přímo výroba jednolité rohože s přímým barvením rohože ve firemních barvách a intarziích.

Méně úklidu, více čistoty

Usnadněte si úklid a šetřete podlahové krytiny

  • Nové technologie

    Dnešní moderní rohože jsou konstruovány ze speciálních a odolných materiálů, některé sofistikované rohože dokáží odstranit nečistoty z obuvi i při běžné chůzi, která vyvolá pohyby částí rohože a tím dochází k odstraňování nečistot.
  • Čistící zóny

    Pro velké obytné celky, obchodní a komerční centra, kancelářské budovy a podobně, se u vstupu používají soustavy různých rohoží. Takováto skladba navzájem po sobě následujících rohoží, které mají každá svůj specifický účel se říká čistící zóna.
  • Údržba

    Pro efektivní a správnou funkci rohoží a čistících zón, je nutná pravidelná a kvalitní údržba, jejíž četnost je zohledněna zatížením, a momentálními klimatickými podmínkami.
Výhody kvalitních rohoží

Nechejte špínu za dveřmi

Často opomíjeným prvkem doplňujícím užitné vlastnosti a prodlužující životnost podlahových krytin obecně, je právě ta „obyčejná rohožka“, která je v mnoha případech vytvořená svépomocí ze zbytků textilní podlahové krytiny či jiných bytových textilií. Toto řešení je pravda levné a rychlé, ovšem svoji funkci neplní a nebo jen velmi omezeně. Použití kvalitních rohoží a čistících zón, naopak, výrazně omezuje vnikání nečistot do objektů, snižují se tak nároky a náklady na úklid a výrazně prodlužuje životnost podlahových krytin v interiéru.

FAQ

Často kladené otázky
o čistících zónách a rohožích

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Ano, ovšem pouze v případě, používáte-li rohož v podmínkách, ke kterým je určená.

Speciální rohože pro zvířata se skutečně vyrábí, ovšem jde u nich o jiné určení, než je zachytávání nečistot. Takovéto rohože mohou ulevit od bolesti, nebo předcházet zraněním pohybového aparátu například u koní.