Čistící zóny a rohože

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Čistící zóny a rohože > Rohože pro speciální využití​

Rohože pro speciální využití

Pro průmysl, zdravotnictví, laboratoře a nebezpečné provozy

Tyto rohože musí splňovat vysoké nároky kladené na jednotlivá pracoviště z hlediska bezpečnosti práce a zatížením průmyslovou výrobou a provozem. Rohože jsou vyrobeny z houževnaté a velmi odolné pryže, směsí pryže a nitrilu nebo přímo z mikrobuněčné nitrilové pěny. Dodávají se podle určení a způsobu využití buďto v pásech a nebo v modulech které umožňují vytvořit pracoviště přesně dle potřeb jednotlivých pracovišť včetně náběhových hran.

Vlastnosti a odolnost rohoží:

 • Zátěž v lehkém, středním a těžkém průmyslu
 • Odolnost chemickým látkám, olejům a emulzím
 • Mechanická pevnost pro pojezd manipulační techniky
 • Odolnost elektrickému napětí, dielektrická pevnost 30 KV
 • Odolávají výměškům hospodářských zvířat
 • Odolná tukům a olejům v gastroprovozech a protiskluznost
 • Zvyšují komfort, pohodlí a výkonnost pracovníků (protiúnavové rohože)
 • Odolnost jiskrám při svařování
Méně úklidu, více čistoty

Usnadněte si úklid a šetřete podlahové krytiny

 • Nové technologie

  Dnešní moderní rohože jsou konstruovány ze speciálních a odolných materiálů, některé sofistikované rohože dokáží odstranit nečistoty z obuvi i při běžné chůzi, která vyvolá pohyby částí rohože a tím dochází k odstraňování nečistot.
 • Čistící zóny

  Pro velké obytné celky, obchodní a komerční centra, kancelářské budovy a podobně, se u vstupu používají soustavy různých rohoží. Takováto skladba navzájem po sobě následujících rohoží, které mají každá svůj specifický účel se říká čistící zóna.
 • Údržba

  Pro efektivní a správnou funkci rohoží a čistících zón, je nutná pravidelná a kvalitní údržba, jejíž četnost je zohledněna zatížením, a momentálními klimatickými podmínkami.
Výhody kvalitních rohoží

Nechejte špínu za dveřmi

Často opomíjeným prvkem doplňujícím užitné vlastnosti a prodlužující životnost podlahových krytin obecně, je právě ta „obyčejná rohožka“, která je v mnoha případech vytvořená svépomocí ze zbytků textilní podlahové krytiny či jiných bytových textilií. Toto řešení je pravda levné a rychlé, ovšem svoji funkci neplní a nebo jen velmi omezeně. Použití kvalitních rohoží a čistících zón, naopak, výrazně omezuje vnikání nečistot do objektů, snižují se tak nároky a náklady na úklid a výrazně prodlužuje životnost podlahových krytin v interiéru.

FAQ

Často kladené otázky
o čistících zónách a rohožích

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Ano, ovšem pouze v případě, používáte-li rohož v podmínkách, ke kterým je určená.

Speciální rohože pro zvířata se skutečně vyrábí, ovšem jde u nich o jiné určení, než je zachytávání nečistot. Takovéto rohože mohou ulevit od bolesti, nebo předcházet zraněním pohybového aparátu například u koní.