Koberce a kobercové čtverce

novapodlaha.cz > Podlahové krytiny > Koberce a kobercové čtverce > Kobercové čtverce

Kobercové čtverce

Praktické a funkční

V současné době jsou největším hitem na trhu kobercové dlaždice neboli kobercové čtverce. Důvodem je jejich vysoká praktičnost a snadnost pokládky. Jednotlivé čtverce se nelepí, ale fixují pomocí lepicích pásek a nebo fixačních nátěrů. Největší výhodou kobercových čtverců je jejich snadná výměna při poškození – jednoduše vadný čtverec koberce vyjmete a nahradíte novým. V dnešní době už můžeme najít kobercové čtverce prakticky v jakémkoli prostoru, ať se jedná o kanceláře, hotely či byty.

Jedná se v podstatě o průmyslově vyrobený textilní čtverec nejčastěji o rozměru 50 x 50 cm, který má nanesenou masivní a velmi odolnou podkladovou vrstvu. Díky použití velmi přesné technologie výroby takovýchto čtverců se tyto skládají do jedné souvislé plochy jejíž variabilita je téměř neomezená. Je možné použít identické čtverce k vytvoření jednolité podlahy bez patrných spojů těchto čtverců, nebo je možné vytvářet barevné intarzie a různé optické efekty.

Výhody a přednosti kobercových čtverců

  • Možnost kombinace nejenom barev a směru položení vlákna, ale i druhů o stejné výšce vlasu, tak aby bylo vyhověno potřebám a vkusu.
  • Jednoduchá pokládka volnou formou bez případného poškození podkladu lepidly, plošná fixace umožňuje profesionálně vyřešit libovolný typ interiéru.
  • Koncepce volně kladených čtverců je přirozeným doplňkem podlah a umožňuje okamžitý přístup k technickým sítím v systému dutinových a zdvojených podlah.
  • Menší prořez a minimální ztráty při pokládce, nižší nároky na dopravu, přepravu, manipulaci a skladování.
  • Snadná výměna a záměna při opotřebení, poškození a zničení, a to i jen jednotlivých kobercových čtverců, nebo částí loga firmy.
  • Možnost sejmutí bez poškození podkladu (např. PVC) a položení v jiných prostorech bez ohledu na změnu řešení prostoru a plochy.
  • Možnost změny vzorů a barevnosti kdykoliv při renovaci a přestavbě interiérů výměnou, nebo záměnou čtverců k přizpůsobení nového interiéru.
  • Výrazná odolnost proti opotřebení i v prostorách se značným namáháním podlahy. (kolečkové židle, komunikační prostory)
  • Snadná kombinace s metrovým kobercem a čistící zónou, běžná údržba dostupnými čistícími prostředky.
  • Variabilita v dotvoření interiéru formou vzorů, lemů, obrysů, cest, nápisů a log firem včetně jakéhokoliv umístění v prostoru.
Zátěžové koberce

Jaký materiál zvolit do kanceláře?

Do komerčních a kancelářských prostor by měly být pokládány koberce které jsou vyrobeny ze značkového polyamidu. Největší producent tohoto vlákna je americká společnost DuPont. Tento pokročilý druh polyamidu bývá většinou opatřen protišpinivou úpravou a z jeho fyzikálních vlastností je možno vyzdvihnout především nehořlavost a tvarovou paměť. Koberce vyrobené z tohoto vlákna vytvářejí mnohem nižší statický náboj oproti jiným kobercovým krytinám. Na toto vlákno se také velmi dobře váže barva a tím činí koberec výrazně odolnějším proti vyblednutí a barevnému opotřebení.

FAQ

Často kladené otázky
o kobercích

Nenašli jste co jste hledali? Nevadí! Zkuste se nás na to zeptat a my se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Kobercové čtverce omezují množství polétavého prachu v místnosti až o 50% a nejsou vhodným místem pro roztoče. Lze s poměrně vysokou pravděpodobností říct, že ano i pro alergiky jsou kvalitní koberce vhodnou podlahovou krytinou.

Je to především znatelně vyšší životnost a uživatelský komfort, prakticky ničím neomezená variabilita a v případě lokálního poškození a nebo znečištění, je možné snadno vyměnit jen poškozené části a není třeba měnit celý koberec v místnosti.

Bytové koberce jsou vyráběny z méně odolného materiálu a jinou levnější technologií, nežli koberce zátěžové a to se samozřejmě odráží i na ceně.