Exotické dřeviny

Jedinečnost s nádechem exotiky

Exotické dřeviny vynikají svými jedinečnými vlastnostmi, které u domácích dřevin nenajdete. Není to jen kresba dřeva, jsou to také mechanické vlastnosti, které dávají exotickým dřevinám vyšší odolnost při opotřebování. Tropické dřeviny mají větší rozměrovou stálost a některé lépe odolávají vlhku. Exotické dřeviny se používají nejen k výrobě podlah venkovních teras, ale najdou uplatnění i v interiéru, kterému dodají nádech exotiky a svou kresbou vytvoří zajímavý a nevšední interiér.

Nejpoužívanější exotickou dřevinou je bezesporu Bambus. Tato dřevina vyniká svými mechanickými vlastnostmi jako je především houževnatost a tvrdost (tvrdší než Dub). Navíc cena za pořízení takovéto podlahy je mnohdy nižší, nežli pořízení podlahy z evropských dřevin. Je to dáno především skutečností, že do těžební výšky Bambus dorůstá zpravidla za pět let a tím je tato dřevina prakticky nevyčerpatelným zdrojem suroviny pro výrobu podlahových dílců. Podlahu z Bambusu můžete mít jak v provedení pevně přilepeném k podkladu, tak i v plovoucím provedení, kde jsou jednotlivé dílce podlahy spojovány na zámek bez použití lepidla.

Bambusové podlahy se vyrábějí ve více variantách

Kvalita A
mírně rustikální

Zdravé suky, otevřené suky do cca 15 mm, malé praskliny,přírodní barevné rozdíly a drobná hnědá očka.

Kvalita BA
rustikální

Zdravé suky, otevřené suky do cca 35 mm, větší

Kvalita C
country

Otevřené suky, velké praskliny, běl a přírodní barevné rozdíly.

Speciální úprava prken

Postrašená podlaha

Tato podlaha je charakteristická starobylým vzhledem který se dosahuje „patinováním“ a mechanický postrašováním, tohoto vzhledu bylo dříve možné dosáhnout pouze letitým opotřebováním samotné původně nové podlahy

Kartáčovaná podlaha

Podlaha je charakteristická svým tak zvaným „třetím rozměrem“ který je dosažen technologií „kartáčování“. Podlaha je velmi odolná proti oděru. Velmi oblíbená u majitelů domácích mazlíčků.

Podlaha ze 14-ctého století

Různé nerovnosti, otevřené suky a „cílené nepřesnosti“ v ručním opracování každého jednotlivého prkna takovéto podlahy, Vám zaručí autentičnost a nezaměnitelnou originalitu podlahy, která Vás přenese několik století zpět.

Odesláno!

Váš dotaz/poptávka byla úspěšně odeslána.

Pokusíme se Vám odpovědět co nejdříve.