Masivní podlahová prkna

Znovuobjevená krása dřeva osvědčená po staletí

Kdo by neznal dřevěnou prkennou podlahu, která byla prakticky první dřevěnou podlahou používanou před staletími v obydlích lidí, bez rozdílu postavení, vlivu a majetku. Ano jsou to ta prkna na kterých se pravidelně klečelo s kbelíkem, rýžákem a mýdlem. Ovšem díky dnešním možnostem zůstala pouze krása dřeva a námaha s údržbou takovéto podlahy je již minulostí. Dřevěná podlaha tvořená masivními prkny velkého formátu zažívá renesanci a nachází stále více uplatnění v moderním bydlení, je to dáno kvalitními výrobními postupy a moderními technologiemi používanými při montáži a povrchové úpravě tohoto materiálu.

Kvalitní podlahová prkna jsou vyráběny nejčastěji ze dřeva Dubu, Olše, Jasanu a Borovice. Z tropických dřevin je to Jatoba.

Dub

Olše

Jasan

Borovice

Jatoba

Třídění podlahových prken

Kvalita A
mírně rustikální

Zdravé suky, otevřené suky do cca 15 mm, malé praskliny,přírodní barevné rozdíly a drobná hnědá očka.

Kvalita BA
rustikální

Zdravé suky, otevřené suky do cca 35 mm, větší

Kvalita C
country

Otevřené suky, velké praskliny, běl a přírodní barevné rozdíly.

Speciální úprava prken

Postrašená podlaha

Tato podlaha je charakteristická starobylým vzhledem který se dosahuje „patinováním“ a mechanický postrašováním, tohoto vzhledu bylo dříve možné dosáhnout pouze letitým opotřebováním samotné původně nové podlahy

Kartáčovaná podlaha

Podlaha je charakteristická svým tak zvaným „třetím rozměrem“ který je dosažen technologií „kartáčování“. Podlaha je velmi odolná proti oděru. Velmi oblíbená u majitelů domácích mazlíčků.

Podlaha ze 14-ctého století

Různé nerovnosti, otevřené suky a „cílené nepřesnosti“ v ručním opracování každého jednotlivého prkna takovéto podlahy, Vám zaručí autentičnost a nezaměnitelnou originalitu podlahy, která Vás přenese několik století zpět.

Odesláno!

Váš dotaz/poptávka byla úspěšně odeslána.

Pokusíme se Vám odpovědět co nejdříve.